Diksiyon dersleri ilgi görüyor

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği eğitim etkinlikleri kapsamında dernek binasında diksiyon dersleri vermeye başladı.Eskişehir Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi ile bağlantılı olarak dernek binasında başlatılan diksiyon derslerine,...

Diksiyon dersleri ilgi görüyor

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği eğitim etkinlikleri kapsamında dernek binasında diksiyon dersleri vermeye başladı.

Eskişehir Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi ile bağlantılı olarak dernek binasında başlatılan diksiyon derslerine, çok sayıda gönüllü kursiyer katılıyor. Her yaştan kursiyerin katıldığı dersler Eğitimci ve Diksiyon Öğretmeni Şeker Aybala tarafından veriliyor. Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğanses diksiyon kursunun açılışında bir konuşma yaptı. Doğanses, "Bir arada yaşayan insanların millet niteliğine kavuşabilmesi için, gerekli yapı taşlarından biri de hiç kuşkusuz dildir. Türkçe dili var olmaz ise Türk de var olmaz düsturundan aldığımız ilhamla dernek olarak güzel Türkçemizin düzgün kullanımını sağlamak ve dilimizi korumak amacıyla diksiyon derslerine başladık. Kursiyerlerimiz gönüllü olarak kursa katılmaktadır. Kurs sonunda diksiyon eğitimini bitiren kursiyer öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalar törenle verilecektir" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

banner116