Başkan Ataç, çek elini şehit ailelerinin üzerinden

Geçtiğimiz günlerde CHP Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Şehit Aileleri ile bir araya geldiği toplantıda,

Başkan Ataç, çek elini şehit ailelerinin üzerinden

Geçtiğimiz günlerde CHP Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Şehit Aileleri ile bir araya geldiği toplantıda, “Şehit Kanı üzerinden siyaset” yapmadığını açıklamış. Yakın geçmişe baktığımızda, (24 Haziran 2018 Genel Seçimleri sürecinde) Ahmet Ataç’ın, bir medya kanalında yapılan söyleşide, terör örgütleri ile ilişkisini itiraf eden, vatanımızda binlerce şehit verdiğimiz YPG, PYD’den destek aldığını söyleyen HDP’ye oy istemişti.

Radyo kanalından yaptığı açıklamada, HDP’nin barajı geçmesinin çok önemli olduğunu, HDP’nin PKK ile anılmasının son derece yanlış olduğunu, sırf Cumhurbaşkanımız Bahigo Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a inat olması adına, desteklediklerini açıklamıştı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Kobani ziyareti ardından döndüğü Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biz sırtımızı YPG'ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. Sırtımızı kime yasladığımızı söylüyoruz, bundan sonra da yaslamaya devam edeceğiz.” Sözleriyle, terör örgütlerinin bir parçası olduğunu itiraf etmiştir.

Mevcut Tepebaşı belediye başkanı Ahmet Ataç, bu söylemlerin ardından, şehit kanlarıyla beslenen terör örgütlerinin uzantısı olan HDP’yi savunmaktadır ve bu terör örgütlerinin yapmış olduğu kıyımlarla, evlatlarını vatan uğrunda şehit vermiş aileleri, sırf siyasi oy kaygısıyla ve göz boyamak amacıyla, kahvaltılı bir toplantı düzenlemiştir. Başkan Ataç’a sormak gerekir: Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Bir elini terör örgütlerinin uzantısı bir partiye, diğer elini de şehit ailelerine uzatması, doğru değildir, bu durum, en hafif tabiriyle, samimiyetsizliktir. Ağzından çıkan sözlerle, yaptığı uygulamalar, birbirini tutmamaktadır.

Başkan Ataç, takiyye yapıyor.

Bu tavır, Ahmet Ataç’ın partisi olan CHP’nin, HDP ile iş birliği yapan tavrına tam uyuyor. Ancak, milletimizin hafızası ile alay etmelerinin bedelini, 31 Mart 2019 seçimlerinde ödeyecekler ve sandıkta cevabını alacaklardır.

Hakan ÇİZMELİOĞLU
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacer Beytaş
Hacer Beytaş - 3 yıl Önce

Onların yaptıkları yanlarına kar kalmayacak Allahın izniyle hesabını sandıkta soracağız

SIRADAKİ HABER