‘Ayvalık Tiyatro Festivali’ne; Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’’Sui Generis Tiyatro Damgası’

Ayvalık Sanat Derneği ve Ayvalık Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 10’ncusu düzenlenen festivalin kapanış oyununu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘Sui Generis Tiyatro’ gerçekleştirdi.Sui Generis Tiyatro’nun...

‘Ayvalık Tiyatro Festivali’ne; Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’’Sui Generis Tiyatro Damgası’

Ayvalık Sanat Derneği ve Ayvalık Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 10’ncusu düzenlenen festivalin kapanış oyununu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘Sui Generis Tiyatro’ gerçekleştirdi.

Sui Generis Tiyatro’nun yeni sezon oyunu “12 Öfkeli” adlı oyun, Ayvalık seyircisinden tam not aldı. Ayvalık Sanat Fabrikası Tiyatro Salonu’nda izleyicilerin nefeslerini tutarak izlediği oyun, Ayvalık’ta büyük bir yankı uyandırdı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve sanatseverlerin izlediği oyunun sonunda; Grup Koordinatörü Av. Hüseyin Akçar, Belediye Başkanına ve festival komitesine teşekkür etti. Akçar, Tiyatronun simgelerinden olan gülen-ağlayan tiyatro masklarını ve özel Atatürk portresini, Belediye Başkanı Mesut Ergin’e hediye etti. Oyundan çok etkilendiğini belirten Belediye Başkan Mesut Ergin; gruba, düzenlenen törenle ‘teşekkür plaketi’ sundu. İzleyicisinden tam not alan Sui Generis Tiyatro; daha sahneden inmeden, önümüzdeki yıl yapılacak olan ‘11’nci Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali’ne davet edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER