Alpu’da Tarlamızı, Tabanımızı Koruyacağız

Seçim çalışmaları kapsamında Alpu’ya giden Burhan Sakallı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santral konusunda söylediği sözleri hatırlatarak, “Tarlamızı, tabanımızı koruyacağız. Benim de bu konudaki düşüncelerim belli, biliyorsunuz” dedi.

Alpu’da Tarlamızı, Tabanımızı Koruyacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde Alpu’ya ilişkin sözlerini hatırlatan Burhan Sakallı, şunları söyledi: “Termik santral konusunda, Sayın Cumhurbaşkanımız Eskişehir mitinginde söyledi. ‘Alpu, Günyüzü, Ayvalı ve İnönü, Ayvalı ovalarımızı tarımsal sit alanı olarak koruma altına aldık’ dedi. Alpu’da tarlamızı, tabanımızı koruyacağız. Benim de bu konudaki düşüncelerim belli, biliyorsunuz. Ben bu şehrin yararına olmayan hiçbir işin arkasında olmayacağımı, karşı çıkacağımı defalarca söyledim. Sayın Cumhurbaşkanımız da Vilayet Meydanında söyledi. Bundan sonra dedikodulara kulak tıkayacağız. Tarımı, hayvancılığı geliştireceğiz. Hayvancılık ve tarım deyince akan sular duracak. İş, aş, ekmek deyince akan sular duracak.”

TEK 1 OY BİR ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR

1 oyun bile önemli olduğun vurgulayan Sakallı, “2014 seçimlerinde Mahmudiye’yi sadece 1 oy ile kaybettik. Rahmetli Aydın Arat,  Büyükşehir Belediye Başkanlığını sadece 500 oy farkla kazandı. Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır. Tek 1 oy, bu ilçenin, bu şehrin kaderini değiştirebilir. Şehrimizin, ilçemizin, çocuklarımızın, ülkemizin geleceği için sandık başına gideceğiz” diye konuştu.

Vatandaşlara seslenen Sakallı, “Eski bir belediye başkanı olarak bu şehir için, hemşerilerimiz için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Ama artık bunların devri bitti. Bu şehir bu bakış açısı ile ile daha ileriye gidemez. Bu şehre enerji lazım, dinamizm lazım, 24 saat koşturan bir başkan lazım... Mevlana’nın dediği gibi, dünkü sözler dünle birlikte gitti cancağazım, yeni günde yeni sözler söylemek lazım. Şimdi Eskişehir’de yeni sözler söylemek için elimizde tarihi bir fırsat var” dedi.  

“BİZ BU SEÇİMİ ALACAĞIZ”

“Biz büyükşehir belediye başkanlığına hiçbir dönemde bu kadar yakın olmadık” diyen Sakallı,

“Sabah 6’da evden çıkıyoruz, gece 2’de eve giriyorum. Gece 2’de sokakta artık insan bulamadığımız için, yapacak iş bulamadığımız için dönüyoruz. Bazen arkadaşlarım, ‘bugün eve biraz erken gitseniz de dinlenseniz’ diyorlar. Seçime, bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az gün kaldı. Gün bugündür, ne yapacaksak yapacağız. Ben cumhur ittifakının adayıyım ama bütün hemşerilerimden oy alacağım. Biz bu seçimi alacağız” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 00:49
YORUM EKLE
banner109
SIRADAKİ HABER