Eskişehir’de seçim yarışı kızıştı. Son bir ayda Eskişehir adeta siyasetçi akınına uğradı. Şehir, parti liderlerinden bakanlara çok sayıda ismi ağırladı.

Eskişehir’de 25 yıldır kesintisiz seçim kazanan Yılmaz Büyükerşen’in aday olmaması bu seçimde Eskişehir’deki dengeleri değiştirdi. Dört seçim kaybeden AK Parti, bu seçimlerden umutlu. 

Eskişehir’de seçimlere AK Parti’nin adayı olarak katılan Nebi Hatipoğlu, Cumhur İttifakı’nda yer alan diğer partilerin oylarına ve projelerine güvenirken, seçime ittifaksız giren CHP ise tabanda halk ittifakına güveniyor. 
Yerel seçimlerin kritik olarak görüldüğü Eskişehir için parti kulislerinde “başa baş” yorumu yapılırken, partilerin anket çalışmalarına da hız verildi. 
 

Hatipoğlu’ndan Odunpazarı Cumhur Yürüyüşü Hatipoğlu’ndan Odunpazarı Cumhur Yürüyüşü

BAKANLAR DA YARIŞA KATILDI

Bu seçimde kazanma şansını yüksek gören AK Parti’de, kabine üyeleri de sahaya indi. Hatipoğlu’na desteği artırmak için bakanların biri gidiyor, diğeri geliyor. Sırasıyla Eskişehir’e gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu kentteki sivil toplum kuruluşu üyeleriyle buluşarak, Hatipoğlu için destek istiyor.  

Editör: Ajans 26