Tepebaşı'nda ilk meclis toplantısını yapıldı. Tepebaşı'nda ilk meclis toplantısını yapıldı.

Erçakar, seçilen kişinin çoğu zaman kendisini seçenlerle bağını kopardığını belirterek, “Şu veya bu sebeple seçmenle bağ kopuyor. Bu da yöneticiyi zamanla başka bir dünyaya, başka gündemlere sürüklüyor. Halkla gündemleri tutmuyor. Elbette projelerim, önceliklerim, hayallerim var ama benim en büyük vaadim beni seçenlerin fikirlerine her zaman açık olmak olacak. Her zaman dinleyeceğim, hep aralarında olacağım” dedi.

Eskişehir’in gezilip görülmesi gereken çok yeri olduğunu ifade eden Erçakar, “Yine şu veya bu sebeple kendi şehrimizi gezemiyoruz. İlla bir bahane olması gerekiyor. İlla birinin ‘hadi’ demesi gerekiyor. Parkları, müzeleri gezeceğiz. İlçe gezilerimiz de olacak” diye konuştu.

Erçakar, “Son yıllarda muhtarın en önemli görevlerinden biri de yardımları dağıtmak. Hali vakti yerinde olanların ilk geldiği adres muhtarlık… Hayrını yapıp, muhtara güvenip gidiyorlar. Yine belediyeler de ilk muhtara soruyor. Bu noktada bize ulaşan yardımları adil bir şekilde dağıtacağımın sözünü veriyorum” dedi.

Editör: Ajans 26