Elektrik kesintileri ilçelerdeki üreticiyi mağdur ediyor

Elektrik kesintileri ilçelerdeki üreticiyi mağdur ediyor

Eskişehir ilçelerinde sürekli yaşanan elektrik kesintilerinin bölgedeki üreticileri ve sanayicilere vurduğu darbe, ekonomik kayıplara da neden oluyor. Sadece elektriğin değil, elektrik kesintisini de bir faturası olduğunu ve bu faturanın da çok daha ağır olduğunu söyleyen Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bölgedeki sanayicilerimiz, üreticilerimiz kesintilerin ciddi boyutlara geldiğini ifade ediyorlar. Bu durum üretim kabiliyetini de derinden etkiliyor. Kesintiler milyonlarca lira kayba da neden olabiliyor” dedi.
İlçelerdeki sanayicilerin sürekli yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı ciddi mağduriyetler yaşadığına dikkat çeken Kesikbaş, üretim ve ihracatın arttığı bu günlerde yaşanan kesintilerin sıkıntılara neden olduğunu belirtti.
Çözüm bekliyoruz
İlçelerdeki sanayicilerin bir kısmının kalitesiz dağıtım şebekelerinin yol açtığı elektrik kesintilerinden dolayı maddi olarak zarara uğradığının bilgisini veren Kesikbaş, “Sanayicileri siparişlerini yetiştirmede verdikleri sözleri tutmakta zorluk çekiyorlar. Yetkililerden, elektrik dağıtımı ile ilgili olarak sanayi kuruluşlarımızın sorunlarına çözüm bekliyoruz. Bir yandan yüksek enerji maliyetlerinden mağdur olan sanayicilerimiz öte yandan yüksek fiyatlar ile elektrik almalarına rağmen sürekli kesilen kalitesiz elektrik alıyorlar.  Elektrik kesintilerinin yaşadığı bölgelerde sıkça makinaların elektronik sistemlerinde arızalar meydan geliyor ve ciddi iş gücü ve makina onarım maliyetleri çıkıyor. Bu ayrıca milli servet kaybı anlamına gelmektedir. Eskişehir deki elektrik dağıtım şirketlerinden konuya hassasiyetle  ilgilenmelerini ve sorunları acilen çözmelerini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER