Eskişehir’de üreticilere destekler devam ediyor. Geçtiğimiz hafta il genelinde 105 bin 925 dekar hazine arazisinin topraksız 119 çiftçiye dağıtımını duyuran AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, bu hafta da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Eskişehir’deki çiftçilere 3 milyon 291 bin liralık tarım destek ödemelerinin 19 Ağustos 2022 itibariyle ödenmeye başlandığını duyurdu.

 

Devletin her zaman üreten ve emek sarf eden üreticilerin yanında olduğunu vurgulayan Çalışkan, açıklamasında şunları kaydetti:  

KURT Masalları... KURT Masalları...

“Üreticilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Devletimiz üreten ve emek sarf eden üretici kardeşlerimizin her zaman yanında. Eskişehir'de çiftçi kardeşlerimize 3 milyon 291 bin liralık tarımsal destek ödemeleri 19 Ağustos itibariyle ödenmeye başlandı. Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Makine-Ekipman Desteği kapsamında, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce kontroller tamamlandı ve 63 tarımsal makinenin %50'si hibe olmak üzere 63 çiftçimize 2 milyon 875 bin lira, Sertifikalı Tohum Üretim Desteği kapsamında, 1 üreticimize 395 bin 906 lira ve Hayvan Hastalığı Tazminatı Desteklemesi kapsamında ise 3 çiftçimize 20 bin 150 lira destekleme ödemeleri çiftçilerimizin hesaplarına aktarılmaya başlandı. Hayırlı ve bereketli olsun.”