Kentpark Kapalı Yüzme Havuzunda sporun birleştirici ruhuyla gerçekleştirilen yarışlarda bedensel engelliler, görme engelliler, işitme engelliler, down sendromu ve otizmli sporcular ile normal gelişim gösteren lisanslı kulüp sporcuları bir araya geldiler.

32 özel sporcu ve 28 kulüp sporcusunun kulaçlarını farkındalık için attığı yarışlar anlamlı bir heyecana sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir’in de takip ettiği 50 m sırt üstü ve 50 m serbest, 100 m sırt üstü ve 100 m serbest ile 4x50 mix bayrak yarışları sırasında aileler de duygu dolu anlar yaşadı.

Yarışlar sonucunda günün anısına tüm sporculara madalya ve katılım belgeleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın tarafından takdim edildi.

Eskişehirspor taraftarları deplasmanda arma ve renkleri yalnız bırakmadı. Eskişehirspor taraftarları deplasmanda arma ve renkleri yalnız bırakmadı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, kurum olarak her zaman engelli dostu, erişilebilir bir şehir olmayı hedeflediklerini belirterek anlamlı yarışlara katılan tüm bireyleri ve ailelerini tebrik etti.

Etkinlik, “Farklılıklarımız Bir Arada Olmamıza Engel Değil” yazılı pankartla birlikte günün anısına çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.