banner280

VALİ TUNA BEYLİKOVA’YI ZİYARET ETTİ

10 Şubat 2016 Çarşamba 14:54
Bu haber 394 kez okundu

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesin (OSB)’de inceleme yaptı.

VALİ TUNA BEYLİKOVA'YI ZİYARET ETTİ
 Bölgeye yoğun bir ilginin olduğunu söyleyen Vali Tuna, internet bağlantılarına varana kadar alt yapısı tamamlanan yerleri satışa sunduklarını belirtti. Kanalizasyon ve aydınlatma çalışmalarının büyük bir titizlikle yapıldığı aktaran Vali Tuna, OSB’nin içindeki tesisler arası yolun ise 20 metre genişliğinde olduğunu ve yolların parke taşla döşendiğini söyledi. Büyük bir yem fabrikasının da bölgede yatırım yapacağını dile getiren Vali Tuna, OSB’nin başta Beylikova olmak üzere bütün Eskişehir bölgesine canlılık getireceğini bildirdi. OSB’nin tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde, Beylikova halkının bundan büyük bir fayda göreceğini açıklayan Vali Tuna, şöyle konuştu:
“Organize Sanayi Bölgesi bütün yöreye hizmet verecek bir kuruluştur. Öncelikle burada yaşayan insanımızın talepleri halinde, buradan en çok onlar istifade edecektir. Geçen hafta tüm Eskişehirli müteşebbisleri bilgilendirmek için valilik binamızda bir toplantı yaptık. Bölgemizdeki çiftçiliğin ve hayvan yetiştiriciliğinin daha iyi şartlarda yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bunları yaparken de Beylikova’da yaşayan insanımızın sağlığı tehdit edecek unsurlara dikkat ediyoruz. Sıhhi şartlar düşünülerek gerçekleştirilen alt yapımız şuan hazır durumda. İnternet bağlantıları ve yol çalışmaları tamamlandı. Burada yapacağımız başarılı çalışmaların, Beylikova halkına büyük getirisi olacaktır.”
Buradaki incelemelerin ardından Vali Tuna, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı kalıcı eserler kapsamında yapımı tamamlanan, Beylikova Halk Eğitim Merkezi’nde bir süre dinlendi. Vatandaşlarla bol bol sohbet eden Vali Tuna, süt diyarı olan Beylikova ilçesine büyük yatırımlar yapıldığını belirtti.
Vali Tuna’ya bu ziyaretlerinde Beylikova Kaymakamı Selçuk Haskırış, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ve İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen eşlik etti.

Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder