banner280

HIRSIZLARIN YENİ GÖZDESİ DOĞAN VE ŞAHİN MARKA ARAÇLAR

08 Şubat 2016 Pazartesi 15:31
Bu haber 622 kez okundu

Eskişehir’de Yeşiltepe Mahallesi'ne dadanan hırsızlar düz kontak yöntemiyle çok sayıda Şahin ve Doğan marka araç çaldı.

HIRSIZLARIN YENİ GÖZDESİ DOĞAN VE ŞAHİN MARKA ARAÇLAR
 Eskişehir’de bir çok mahallede oto hırsızlıkları meydana geliyor. Yeşiltepe Mahallesi'nde yaşanan olaylarda ise oto hırsızları özelikle Doğan ve Şahin marka araçları çalıyor. Düz kontak yöntemiyle çalıştırılan araçlar boş arazide ya da farklı il veya ilçelerde bulunuyor. Bulunmayan bir çok otomobilin ise parçalandığı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin de çalışmalar yaptıkları öğrenildi.
Yeşiltepe Mahallesi'nde yaşanan hırsızlıkların arttığına dikkat çeken Muhtar Meryem Kuş Açıkgöz, emniyetin görevini yaptığını, ancak hırsızların serbest bırakıldığını söyledi. Cezaların arttırılmasını isteyen Muhtar Açıkgöz, “Vatandaş her bakımdan mağdur kalıyor. Vatandaş vurursa günah, onlar vurursa mubah. Böyle bir dünya yok. Herkesin canı yanıyor. Mobese kameralarımız bir an önce takılsın. Genellikle Doğan ve Şahin marka araçlar çalınıyor. Benim mahallem dar gelirli bir mahalle. Ancak güçleri bu araçlara yetiyor. Kaliteli araçları çalamayan hırsızlar gözlerini Doğan ve Şahinlere taktılar. Düz kontak yaparak çalıyorlarmış. Emniyet bu durumu daha iyi biliyor. Ben denetimlerin daha iyi yapılmasını istiyorum” dedi.
Daha önce çalınan aracını bulan mahalle sakinlerinden Muzaffer Demiraş, elindeki kontak anahtarı ile defalarca denemesine rağmen aracını çalıştıramadı. Demiraş, hırsızların kolaylıkla çaldığı aracının kontak ile çalışırken zorlanmasına dikkat çekerek, “Ben kontakla çalıştıramıyorum, hırsızlar nasıl çalıyor anlamadım” dedi.
Yaşadığı hırsızlık olayını anlatan Demiraş, gece saat 01.00’de lavaboya kalktığında aracını yerinde göremediğini ifade ederek, “Camdan baktığımda aracım yoktu. Durumu polis ekiplerine bildirmiştim. Öğlen saat 11 gibi beni arayarak Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunduğunu söylediler. Gidip oradan aracımızı geri aldık. Yaklaşık 500 TL masrafı oldu. Düz kontak yaparak çalmışlar” diye konuştu.
2011 model bir aracı olan Mustafa Açıkgöz ise mahallede yaşanan hırsızlık olaylarına dikkat çekerek şunları söyledi:
“Mahallemizde son zamanlarda araç hırsızlığı arttı. Brodway ve Şahin markalarındaki araçları daha çok çalıyorlar. Benim araç modelli. Ancak bu aracı da zorlamışlar. Kapıda zarar var. Kapının altında zorlama var. Şükür ki açılmamış. Bu hırsızların biran önce çözüme kavuşmasını istiyoruz.”
Ali Pul da Şahin marka aracının dün gece çalındığını ve aramaya devam ettiğini belirterek, “Dün aracımız saat 15.00 civarında kapının önüne bırakmıştım. Sabah kalktığımda Şahin marka aracım kapının önünde yoktu. Ardından sokakta kamera baktım ancak bulamadım. Polis ekipleri geldi. Şuanda onlardan haber bekliyoruz. Mahallemiz de bu tür Şahin ve Doğan türü araçların çalınma sayıları çoğaldı. Bunlara bir önlem getirilmesini bekliyoruz. Haftada bir araç gidiyor. Bu da herkesi mağdur ediyor” diye konuştu.
(AS-MET-HA-Y)

Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder