banner280

HASTA ÇOCUKLARIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRECEKLER

09 Şubat 2016 Salı 12:36
Bu haber 568 kez okundu

Eskişehir'de bir grup gönüllü, 10 Mart tarihinde, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi'nde pediatri ve onkoloji servislerinde tedavi gören çocuklara yardım ederek onların yüzlerini güldürmeyi hedefliyor.

HASTA ÇOCUKLARIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRECEKLER
 "Hadi bizi gönülden destekle" sloganıyla yola çıkan bir grup gönüllü, bir süre önce sosyal medya üzerinde oluşturdukları etkinlik ile hastanede tedavi gören çocuklara moral vermek için yola koyuldu. Projenin kısa sürede büyümesi ve gönüllü olarak yardım etmek isteyenlerin artmasıyla birlikte çocuklar için kitap, pijama, terlik, oyuncak ve çorap gibi çok sayıda yardım malzemesi toplandı. Toplanan yardımlar, 10 Mart tarihinde ESOGÜ Tıp Fakültesi'nde yatılı ve ayakta tedavi gören hasta çocuklara ulaştırılacak. Amaçlarının hastane içerisinde tedavi gören çocukları sevindirmek olduğunu ifade eden etkinliğin gönüllü grubu, çocuklarla daha fazla bir araya gelerek bu projenin devam etmesini istediklerini belirttiler.

"ONLARLA BİR ARAYA GELİP OYNAMAK DA ÇOK ÖNEMLİ"

10 Mart'ta düzenlenecek etkinlikle alakalı bilgiler veren ve sosyal sorumluluk projeleriyle uğraşan Tuğba Ergen, hastanedeki çocukların tedavilerinin zor bir süreci kapsadığını söyledi. Ailelerin de maddi olarak durumlarının çok iyi olmadığına ve çocuklara moral olması için bu etkinliği düzenlemeyi düşündüklerini aktaran Ergen, "Çocuklara sadece oyuncak götürmek yeterli olmuyor. Onlarla bir araya gelip oynamak da çok önemli diye düşündük. Çocuklarla birlikte bir kaç saat güzel vakit geçirebileceğimiz bir gün organize etmeye çalıştık. Bunun için de oraya elimiz boş gitmek istemedik. Pijama, terlik, oyuncak, kitap, iç çamaşırı ve çorap gibi hastane içerisindeki gereksinimlerini karşılayacak bir şekilde ihtiyaç listesi oluşturduk. İhtiyaçların dışında boyama kitabı gibi farklı yardımlar yapanlar da oldu. Kısa sürede çok fazla insan ulaştı bize ve bu bizi çok mutlu etti" dedi.

"ORADAKİ ÇOCUKLARIN GÜLÜMSEMESİ HER ŞEYE BEDEL"
Amatör genç ruh ile iyi şeyler yapabileceklerine inandıklarını vurgulayan Tuğba Ergen, etkinliğin sadece 10 Mart ile sınırlı kalmamasını ve devamının gelmesini istediklerini ifade etti. Ergen, "Bizim amacımız herkes mutlu olsun. Ben bu projeyi yaptığım için mutlu olayım. Bir başkası yardım ettiği için mutlu olsun. O çocuklar birileri onları güldürdüğü ve unutmadığı için mutlu olsun. Oradaki çocukların gülümsemesi her şeye bedel. Bizi bir araya getiren de bu aslında. Bu etkinliğimizden sonra hastanede ya da evinde tedavi gören çocuklarla sürekli bir araya gelmek istiyoruz. Bir kez yardım edip yüzlerini güldürmekle bırakmak istemiyoruz bu işi. Hep devam etsin istiyoruz. Bize gelen tepkilerle de bunu başaracağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

YARDIMLAR 19 MAYIS GENÇLİK MERKEZİNDE TOPLANIYOR
Son olarak nelere ihtiyaç olduğunu aktaran Ergen konuşmasına şöyle devam etti:
"Şu an 0 - 17 yaş grubunda hijyenik iç çamaşırlarına ve kıyafetlere ihtiyacımız var. Ama yardım edecek olanlar 17 yaşa göre almasınlar lütfen. Çünkü çocuklarımız hastalıktan dolayı küçük gösteriyor. Hem erkek hem de kızlara giydirilebilecek kıyafetler olursa çok güzel olur. Bunları tek toplama merkezimiz olan Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi'ne bırakabilirler. Buradaki arkadaşlar gelen kişilere yardımcı olacaklardır.
(KA-MET-Y)

Ajans26

Yorum Gönder