banner280

69 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

06 Şubat 2016 Cumartesi 12:08
Bu haber 525 kez okundu

ZOR ŞARTLARDA HAYATINI GEÇİRMEYE ÇALIŞAN YAŞLI VATANDAŞ, 69 YIL SONRA EV SAHİBİ OLDU

69 YIL SONRA GELEN MUTLULUK
 Seyitgazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje ile 69 yaşındaki Hasan Uzun'un ev hayali sona erdi. 
Bugüne kadar Seyitgazi'nin Yazıdere mahallesinde zor şartlarda hayatını geçirmeye çalışan Hasan Uzun, 69 yıl sonra gelen yardım eli sayesinde sıcak yuvasına kavuştu. Bütün projesi Seyitgazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ait olan 45 metrekarelik stüdyo daire, eşyalarla döşenerek Hasan Uzun'un kullanımına sunuldu. İlk misafirleri olan Seyitgazi protokolüne hazırlamış olduğu sıcak çayı ikram eden Hasan Uzun, “Allah'tan sağlık ve sıkıntım yok. Kaymakamımıza teşekkür ediyorum, burada sıcak bir yuvaya kavuşmama sebep oldu” dedi.
Seyitgazi Kaymakamı Ertuğrul Avcı ise, konu ile alakalı yaptığı konuşmada, “Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Vakfı tarafından hazırlattırılan tip projelerin bir tanesini daha ihtiyaç sahibiyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hasan amcamızın ihtiyacı olduğu tüm eşyalarını aldık odununu kömürünü hazır ettik. Artık sıcak yuvasında huzur içinde oturması bizleri de mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.
Ziyaret, Kaymakam Avcı, Seyitgazi Jandarma Komutanı Üsteğmen İbrahim Yalçın, Seyitgazi Emniyet Müdürü Osman Erdoğan, Seyitgazi Ak Parti İlçe Başkanı Zekai Tunç, Seyitgazi müftü vekili İbrahim Uygun ve Yazıdere Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı’nın katılımı ile gerçekleşti.
(SM-Y)

Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder