banner280

Eskişehirspor’dan Kız U 19 Milli Takımına Seçildiler

17 Ağustos 2013 Cumartesi 18:10
Bu haber 1134 kez okundu

TFF Kadınlar 2. Ligi'nde mücadele edecek olan Eskişehirspor’un başarılı oyucuları Damla Çoban ve Medine Erkan Kız U 19 Milli Takım hazırlık kampına çağırıldı.

Eskişehirspor'dan Kız U 19 Milli Takımına Seçildiler
25 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında Yunanistan’ın Girit Adasında gerçekleştirilecek olan ve bir dizi hazırlık karşılaşmasının oynanacağı U 19 Milli Takım hazırlık kampına, Eskişehirspor’un başarılı oyucuları Damla Çoban ve Medine Erkan seçildi.

 

Eskişehirspor’da oynadığı süre içerisinde hedefinin her zaman milli takıma gitmek olduğunu ifade ettiğini ve bu amacına ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Damla Çoban, “Milli Takıma seçilmek ve Ay Yıldızlı formayı giymek insanı heyecanlandırıyor ve çok gurur verici bir şey. Hedefim, U 19 Milli Takımda ki görevimi en iyi şekilde sürdürerek A Milli Takım formasını da giyebilmek olacak." şeklinde konuştu.

 

Medine Erkan ise, şöyle konuştu, ”Daha önce Milli Takımda görev aldığım için Ay Yıldızlı formanın önemini çok iyi biliyorum. Tekrardan bu gururu yaşamak çok özel bir duygu. Damla ile birlikte ülkemizi ve milli takımda Eskişehirspor’umuzu en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

 

Damla Çoban’ın Babası Gülbeyi Çoban ise “ Damla’nın Milli takıma seçildiği haberini alınca çok mutlu oldum ve gururlandım. Biz ailecek kızımıza futbola başladığı dönemden itibaren hep destek verdik, hep arkasında durduk.

 

 “Futbol erkek işidir.” diyenlerle mücadele ettik kızlarımızın da futbolda yeri olduğunu hep savunduk. En önemlisi Damla ve Medine gibi milli takımın çeşitli kategorilerinde yer alan tüm kızlarımız, başarıları ile Türkiye'deki kadın futbolunun ne derece gelişim kaydettiğini herkese gösterdiğini düşünüyorum. Allah yardımcıları olsun.” dedi.

 

 

Haber : Numan Koca / Eskişehir

 

 


Ajans26

Yorum Gönder