banner280

Doğan:Sayıştay Eskişehirspor'la İlgili Kararını Gözden Geçirmelidir

06 Kasım 2018 Salı 18:07
Bu haber 662 kez okundu

Ak Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan Sayıştay'ın Odunpazarı Belediyesinin hesaplarını incelemesinin ardından Eskişehirspor'a verdiği destekle ilgili aldığı kararın kamuoyunda üzüntüyle karşılandığını ifade ederek Sayıştay'ın bu kararanı Eskişehirspor adına oluşan birlik havasından dolayı yeniden gözden geçirmesini talep ediyoruz dedi

Doğan:Sayıştay Eskişehirspor'la İlgili Kararını Gözden Geçirmelidir
 Eskişehir kamuoyunun yakından takip ettiği gibi Eskişehirspor’un yaşadığı büyük maddi sıkıntıları gidermek için son birkaç yıldır hem şehrin dinamikleri hem de siyasi aktörleri sürekli çözüm arayışına giriyoruz.
Başta Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı olmak üzere, bütün şehir olarak son yıllarda ülkeye örnek olacak bir “beraberlik hareketiyle” kaynak sorununu azaltacak büyük çözümler ürettik.
Odunpazarı Belediyesinin Yaptığı Bir Kaç Olumlu İşten Biridir
Bu kapsamda, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri de zaten kendilerine gelir getirmediği bilinen ‘autdoor’ reklam araçlarını, bir şekilde, Eskişehirspor’a devrederek çok sevdiğimiz kulübümüze kaynak oluşturulmasını sağlamıştır.
Öğrendiğimize göre, Sayıştay Denetçileri, Odunpazarı Belediyesi’ne yönelik araştırmalarını raporlaştırmış, buldukları birçok sorun içine Eskişehirspor’a devredilen billboardların devrediliş şeklini de eklemişlerdir.
Odunpazarı Belediyesi’nin son 5 yıl içinde gerçekleştirdiği ender doğru işlerinden biri olan bu devir işleminin incelenmesi sırasında, Eskişehir’de oluşan hassasiyet ve birliktelik duygusunun ihmal edildiği kanaatindeyim…
Sayıştay Denetçileri tabii ki hukuk çerçevesinde, kamu kurumlarının yasalara uygun hareket etmesini denetleyecek ve görülen yanlışları rapor edecektir. Ancak unutulmaması gerekir ki, Odunpazarı Belediyesi bu autdoor reklam araçlarından hiçbir gelir elde etmediği gibi üstüne tahsis ettiği personel nedeniyle zarar etmekteydi. Ayrıca, biraz önce bahsettiğim gibi oluşan “Kamuoyu hassasiyeti” kapsamında, en büyük fayda sağlayıcı Eskişehirspor’umuz olmuş ve bu durum, şehrimizde “birlik havası” oluşturulmuştur.
Biz, Eskişehirspor’u seven Odunpazarı sakinleri olarak, Odunpazarı Belediyesi’nin birkaç doğru icraatlarından biri olan “Billboardların Eskişehirspor’a devri” konusunun, bahsettiğim hassasiyetler göz önüne alarak incelenmesini ve karar vericilerin bu dolaylı kamu yararını gözeterek hareket etmesini talep ediyoruz…
Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

 

Anadolu Ajansı

Yorum Gönder