banner280

Yeni İl Tarım Ve Orman Müdürü Görevine Başladı

07 Kasım 2018 Çarşamba 23:41
Bu haber 798 kez okundu

Eskişehir yeni İl Tarım Ve Orman Müdürlüğüne Dr.Emine Sever Atandı

Yeni İl Tarım Ve Orman Müdürü Görevine Başladı
Sivas Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğüne atanan Dr. Emine Sever 7 Kasım Çarşamba günü itibariyle Eskişehirde görevine başladı.
Sivasta başarılı çalışmalara imza atan ve Ak Partiden iki dönem Sivas Milletvekli aday adayı da olan Severin Eskişehirli olması ve oldukça tecrübeli bir yönetici olarak uzun yıllar görev yapmış olması Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü çalışanlarınca memnuniyetle karşılandı.
Ajans26.com olarak bizde Sayın Dr.Emine Sever'in Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğüne atanmasından memnuniyet duyuyor yeni görevinde başarılar diliyoruz


  DR.EMİNE SEVER KİMDİR
 
1973 yılında Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Eskişehir Millizafer İlkokulunda, orta öğrenimini Eskişehir İmam Hatip Lisesinde, lise öğrenimini ise Eskişehir Cumhuriyet Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, 2003 yılında ise aynı üniversitenin Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı.Halen açıköğretim fakültesi  işletme bölümü 4.sınıf ogrencisidir.
1997 yılında Bingöl Genç İlköğretim Okulunda öğretmen olarak göreve başladı. 1998 yılında Kurumlar arası naklen geçiş yaparak Eskişehir İl Tarım Müdürlüğünde, 2001-2005 yılları arasında Denizli Tarım İl Müdürlüğü ve Denizli İl Kontrol Laboratuarında Veteriner Hekim olarak görev yaptı.
2005-2008 yılları arasında Ardahan ilinin Damal İlçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğü görevini üç yıl tedviren yürüttü.
2008-2010 yılları arasında ise Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğünde Toksikoloji Laboratuarını kurarak toksikoloji şefliğini yürüttü.
2010 yılında Sivas İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü olarak atandı ve 08 Haziran 2011 tarihinde Bakanlığın yeniden yapılanması ile Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görevlendirildi.
SEVER’in bugüne kadar çeşitli mesleki ve akademik çalışması, yayınlanmış 4 adet bilimsel yayını, 1 sempozyum katılım belgesi bulunmaktadır. Birçok değişik konuda toplantı, kurs ve seminerlere katıldı, görev yaptığı süreç içerisinde çeşitli para ödülü ve takdirlerle ödüllendirildi. Ayrıca 2008-2010 yılları arasında TAGEM projeleri kapsamında 1 adet projede proje liderliğinde bulundu ve proje bitiminde proje bilimsel dergide yayınlandı.
Sivas Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğüne atanan  Dr.Emine Sever evli ve iki çocuk annesi olup iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Ajans26

Yorum Gönder