banner280

BU SEVGİLİLER GÜNÜ ENGEL TANIMAYACAK

10 Şubat 2016 Çarşamba 10:13
Bu haber 549 kez okundu

ENGELLİLER, SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN ÖZEL HEDİYELER YAPIYOR

BU SEVGİLİLER GÜNÜ ENGEL TANIMAYACAK
 ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir Valiliği'ne bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi'ndeki atölye çalışmalarına katılan engelliler, 14 Şubat Sevgililer Günü için özel hediyeler üretmeye devam ediyor. 
Kokulu sabun, yapay kırmızı güller, farklı renklerde saksılı yapay çiçekler, tablolar ve oyuncaklar hazırlayan engelliler, Sevgililer Günü için eserlerini çeşitlendirmeye çalışıyorlar. Zihinsel ve bedensel engellilerin yaptıkları eserler ise çok ucuz fiyatlardan alıcı buluyor. Engelli Koordinasyon Merkezi'nin Müdürü Sibel Önal, özel günleri unutmadıklarını söyledi. Sevgililer Günü için çalışmaların sürdüğünü dile getiren Önal, "Biz Eskişehir halkından şunu istiyoruz, Sevgililer Günü'nde hem sevgilileri hem de engellileri unutmasınlar. Atölyelerimizde çalışmalar yapıyoruz. Kırmızı güller başta olmak üzere çok çeşitli hediyelerimiz var. Değişik renkteki çiçekler de yapıyoruz. Bunların satışını da yapacağız. 11 Şubat'da planlıyoruz. Kanatlı Alışveriş Merkezi'nin 2. katında olacağız. Diğer atölyelerimizde de yastıklar yapıldı. Resim atölyesinde de değişik çalışmalar yapıyoruz, ama Sevgililer Günü'ne özel kırmızı gül ve kalpli yastıklar hazırlandı. Diğer özel günlerde de değişik çalışmalar yapacağız. Çalışmalarımızın Sevgililer Günü ile kısıtlı kalmasını istemiyoruz. Çalışmalarımızın üretime dönüşmesi hedefindeyiz" dedi.

"KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM"
Engelli Koordinasyon Merkezi'nde atölye çalışmalarına katılan ortopedik engelli Pervin Yıldız ise, önceden evden dışarı çıkmadığını ve can sıkıntısı yaşadığını söyledi. Atölyede çalışmalara katılarak kendisini daha iyi hissettiğini anlatan Yıldız, "Bir şeyler yaptığımı gördüm. Faydalı olmaya başladım. Eskiden el işi yapıyordum ama bırakmıştım. Engelliler Koordinasyon Merkezi'ne geldiğimden beri kendimi daha iyi hissediyorum" şeklinde konuştu.
(MSY-MET-Y)

Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder