banner199
banner221
banner220
banner218

"Uzaktan Öğretimde 30 Yıl"

04 Kasım 2013 Pazartesi 11:49
Bu haber 675 kez okundu

Anadolu Ünversitesi'nin (AÜ) açıköğretim sisteminin 30. yıl dönümü dolasıyla 7 Kasım'da, "Açıköğretimde 30 yıl" konferansı düzenlenecek.

Anadolu Ünversitesi'nin (AÜ) açıköğretim sisteminin 30. yıl dönümü dolasıyla 7 Kasım'da, "Açıköğretimde 30 yıl" konferansı düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamada Anadolu Üniversitesi'nin dünyanın öğrenci sayısı bakımından en büyük üniversitelerinden biri olduğu kaydedildi.

"AÜ, 1983'den bugüne dünyanın 32 farklı ülkesinde milyonlarca bireye açık ve uzaktan yükseköğretim imkanı sunuyor" 

Açıklamada; "Son 30 yılda eğitim, özellikle de yükseköğretim alanında önemli değişimler gerçekleşmiştir. Açık ve uzaktan öğrenme hizmeti sunan kurumlar olarak, dileyen herkese daha nitelikli eğitim imkanı sunabilmek için bu değişimleri yakından takip etmeliyiz. Öğrenen-odaklı öğrenme, mobil öğrenme, akreditasyon, yapılandırılmamış öğrenme, geçmiş deneyimlerin tanınması, kitlesel açık çevrimiçi dersler, açık ders malzemeleri bu değişim ve eğilimler arasında sıralanabilir. 'Açıköğretimde 30 Yıl' konferansı bu eğilimleri takip etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Konferansın aslında iki temel amacı vardır. Birincisi, dünyada açık ve uzaktan öğrenme alanındaki lider kurumların yöneticilerini bir araya getirerek, alandaki değişim ve eğilimleri yönetme konusundaki deneyimlerini ve görüşlerini paylaşmalarını sağlamaktır. İkincisi ise, Türk devletlerindeki ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerini bir araya getirerek Türk dünyasında eğitime ilişkin ne tür sorun ve eğilimler olduğunu ve açıköğretimin bu sorunlara yönelik nasıl çözümler sunabileceğini tartışmaktır."
Ajans26
banner222

Yorum Gönder