banner280

Şampiyon Eskişehir'den: Soner Özübek Türkiye Şampiyonu

03 Kasım 2018 Cumartesi 23:13
Bu haber 525 kez okundu

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ulusal İlkokullar arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması'nda önce İç Anadolu bölge birincisi olan okul öğrencileri başarıları çıtalarını sonraki yarışta daha da yükseltti.

Şampiyon Eskişehir'den: Soner Özübek Türkiye Şampiyonu
 Yarışmaya Eskişehir'den "Dilek Şekerleri" takma adı ile Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu, finalde Türkiye birincisi oldu.Türkiye birinciliğini kazanan Eskişehir ekibi gurur ve mutluluğu aynı anda yaşadı.
Bilgi aldığımız okul müdürü Mustafa Yavuz:
"Yarışmaya Timur'un Filleri fıkrası ile katılan okulumuz, sınıf öğretmenimiz Dilek Emir tarafından hazırlanan özgün senaryo, müzik, kostüm ve dekoruyla izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Yarışmaya 12 kişilik ekiple katılan okulumuzun ekip liderliğini müdür yardımcısı Enver Sancer yaptı. Bu etkinlik ile ülkemizin en büyük kültür zenginliklerinden biri olan Nasreddin Hoca' nın tanıtımı ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir etkinliktir." dedi.
Ayrıca Yavuz; etkinlikle öğrencilerimizin paha biçilemez kazanımlar edindiğini belirttirken birinciliği Eskişehir'imizi kazandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.
29 Ekim Kutlamalarında ise şampiyon öğrenciler mutluluğu alana gelen diğer öğrenciler ve velilerle paylaştılar.
Okula adı verilen şehit Soner Özübek' in annesinin elini öperek şampiyonluğu şehide armağan eden öğrenciler duygusal anların yaşanmasına vesile oldular.

Ajans26
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder